Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z Dominikiem Łuczyńskim, brązowym medalistą Mistrzostw Świata w lekkoatletyce

W dniu 5 września 2021r. w Domu Kultury w Jasienicy Dolnej odbyło się uroczyste spotkanie z Dominikiem Łuczyńskim – zawodnikiem Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Nairobi. Polska sztafeta 4x100 m mężczyzn, w której składzie biegł Dominik Łuczyński, wywalczyła trzecie miejsce w zawodach lekkoatletycznych, ustanawiając rekord Europy w tej kategorii - 38,90 s. Pełny skład sztafety to: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik.

Spotkanie – niespodziankę dla Dominika przygotowali mieszkańcy Jasienicy Dolnej. Młodego mistrza dowcipnym wierszem przywitała Pani Anna Przeździecka, gratulacje złożył Wójt Gminy – Tomasz Karpiński wręczając zawodnikowi bon na kwotę 2000 zł, nie zabrakło szampana, okolicznościowego tortu oraz gromkiego sto lat odśpiewanego przez licznie zgromadzonych mieszkańców. Wszyscy mieli okazję obejrzeć krótką prezentację pokazującą drogę Dominika do sukcesu oraz jeszcze raz przeżyć emocjonujące chwile z Mistrzostw Świata w Nairobi, gdy biało-czerwona sztafeta sięgała po brązowy medal. Gratulacje i podziękowanie przyjęli również rodzice Dominika oraz jego trener, który na spotkanie przyjechał prosto z zawodów odbywających się 200 km dalej.

Poniżej wpis trenera Dominika, Pana Kamila Kobiałki, z wrażeniami z tego spotkania:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10227065056082443&id=1536906848

Dominik udowodnił, że warto walczyć o swoje marzenia, warto ciężko pracować i trenować, a wielki sukces można osiągnąć nawet, gdy pochodzi się z niewielkiej miejscowości.

 

 

 

Wersja XML