Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I gminny spływ rzeką Nysą Kłodzką 2009

Dnia 29 sierpnia 2009 r. 12 osób młodzieży i 5 osób dorosłych wzięło udział w spływie rzeką Nysą. Dwa dni wcześniej we wsi Wierzbie przeprowa-dzono szkolenie młodzieży w temacie “jak to się płynie”. Nauka wiosłowania odbyła się na stawie, każdy uczestnik przeszedł pomyślnie krótki kurs. Wreszcie nadszedł upragniony moment wodowania 6 pontonów i 2 kaja-ków, w Piątkowicach poniżej elektrowni wodnej. Trasa spływu została zapla-nowana do elektrowni wodnej w Więcmierzycach, t.j ok 12 km. Odcinek ten pokonuje się w zależności od stanu wody 2 – 3 godz.. 

Za mostem w Malerzowicach Wielkich była przerwa na posiłek, młodzież dodatkowo skorzystała z tego faktu i kąpała się w czystej i ciepłej wodzie. Odcinek most a elektrownia w Więcmierzycach wymaga intensywnego wiosłowania ponieważ rzeka zwalnia do zera przed stopniem. 

Wszyscy uśmiechnięci dopłynęli szczęśliwie do mety gdzie, czekało ognisko, które przygotowali rodzice. Gorący poczęstunek w miły sposób zakończył spływ.

Kilka ważnych uwag: 

 1. Główny organizator, Stowarzyszenie “Panorama Wierzbia” otrzymało na organizację spływu, a właściwie realizację projektu, 1500 zł z urzędu gminy.

 2. Do ochrony przed utonięciem zaangażowano ratownika z uprawnieniami na ratownictwo rzeczne. 

 3. Dwaj piloci, jeden na początku wskazywał jak płynąć i omijać przeszkody, a drugi na końcu spływu czuwał nad całością.

 4. Wszyscy dla bezpieczeństwa mieli założone kamizelki ratunkowe. 

 5. Spływ został ubezpieczony.

Młodzież złożyła wniosek do organizatorów: chcemy częściej pływać rzeką Nysą Kłodzką.

 

Opracował: Wojciech Maślej

Wersja XML